Przeskocz do treści

Apel podsumowujący działania związane z DBI w naszej szkole


11 lutego, już po raz 16. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony budowaniu kultury i szacunku w sieci.
Hasło tegorocznej edycji to:

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Hasło to podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu kultury zrozumienia, zaufania, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

DBI 2020 obchodziliśmy 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Jednak miesiąc luty jest miesiącem promującym tematykę bezpieczeństwa i kultury w sieci.
Na apel podsumowujący działania związane z DBI przybyło wielu znakomitych gości, dla których tematy związane z cyberprzestrzenią i bezpieczeństwem dzieci i młodzieży naszej gminy jest bardzo ważny. Gościliśmy Pana Wójta Bernarda Gruczę, Panią Sekretarz Danutę Karcz-Karczewską, Pana Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Glinieckiego, Panią Przewodniczącą Rady Rodziców Kingę Zaworską oraz nauczycieli, uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy.
26 lutego tak naprawdę podsumowaliśmy działania związane z promowaniem bezpiecznych i kulturalnych zachowań w Internecie.
W tym celu min. ogłosiliśmy międzyszkolny konkurs na przedmiot ozdobny lub użytkowy z wykorzystaniem zużytego sprzętu komputerowego, do którego zaprosiliśmy wszystkie szkoły Gminy Sulęczyno. W konkursach wzięło udział 53 uczniów, nagrodziliśmy 34 prace.
Przeprowadziliśmy w ramach lekcji informatyki, lekcji wychowawczych pogadanki na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania w Internecie,
promowaliśmy Netykietę, czyli zasad internetowego savoir-vivre. Pokazaliśmy kreskówki dzieciom młodszym i filmy edukacyjne młodzieży starszej w oparciu o stronę www.dbi.pl promujące kulturę szacunku w sieci i pokazujące konsekwencje nie stosowania podstawowych zasad oraz konsekwencje uzależnienia od komputera, Internetu i komórki. Netykieta to podstawowe zasady jakie musimy zawsze stosować by być mile widzianymi internautami.
Na tym apelu postawiliśmy sobie pytania:

„Czy ja jestem mile widzianym internautą, czy muszą coś zmienić aby tak było?”

„Czy ja nie jestem uzależniony od komputera, Internetu i komórki a może muszę coś zmienić aby tak nie było?”

Przypomnieliśmy zasady netykiety oraz wyświetliliśmy film edukacyjny pod tytułem "Dzień z Zycia" - https://www.youtube.com/watch?v=ggfrK0X_xjk

Szkolna grupa teatralna pod przewodnictwem pani Ani Bronk i pani Ani Wica pokazała przedstawienie o uzależnieniu od komputera pod tytułem "Zabawa słowem".

Na koniec nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród konkursowych.
Wyniki: http://zsmsciszewice.pl/wyniki-konkursu-dzien-bezpiecznego-internetu-dzialajmy-razem/
Wszystkim gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do udziału w przyszłorocznych konkursach.

Patronat nad działaniami w naszej szkole objęła Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Sulęczynie i Pani Dyrektor Renata Węsierska.
Organizatorzy: Anna Bronk, Anna Wica, Mirosława Warmowska, Wojciech Warmowski.

GALERIA