Przeskocz do treści

22 października wspominamy św. Jana Pawła II, papieża, naszego Patrona

22 października wspominamy św. Jana Pawła II, papieża. Dzień ten został wybrany na datę liturgicznego wspomnienia Świętego, ponieważ w 1978 roku właśnie w dniu 22 października odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu papieża-Polaka.
Jan Paweł II - papież Polak, nasz Patron na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad nauczaniem Jana Pawła II. Zgłębiamy to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Z tej okazji ks. Proboszcz Marek Labudda odprawił Mszę św. a uczniowie przedstawili piękny program poetycko-muzyczny. Jak co roku występy naszych uczniów dostarczają nam wielu pozytywnych emocji, wzruszeń, ładują nas pozytywnym nastawieniem do ludzi i świata. Pani dyrektor skierowała do naszych uczniów kilka słów przypominając im jakim pilnym uczniem był Jan Paweł II, jakimi wartościami się kierował i zachęcała dzieci i młodzież do brania przykładu z postawy naszego Patrona.
Po mszy św. podczas części artystycznej podsumowano projekt, zadanie publiczne pn. „Św. Jan Paweł II Naszym wzorem” realizowany przez Zespół Szkół w Mściszewicach i Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice od kwietnia 2022 roku. W szkole na wszystkich czekały kremówki ulubione ciastka św. Jana Pawła II - naszego Patrona.
22 października, w tym dniu co roku nasz ks. Proboszcz Marek Labudda obchodzi urodziny. Ten rok jest wyjątkowy bo to pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji Pani Dyrektor w imieniu swoim, nauczycieli, pracowników szkoły i dzieci złożyła ks. Proboszczowi najpiękniejsze, szczere życzenia i kwiaty.

Drogi Księże Proboszczu, w dniu Twoich urodzin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości, obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Niech Bóg da Ci łask wiele. Prowadzi Cię do nieba.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie Zespołu Szkół w Mściszewicach.


GALERIA