Przeskocz do treści

22 października wspominamy św. Jana Pawła II naszego Patrona

22 października wspominamy św. Jana Pawła II, papieża. Dzień ten został wybrany na datę liturgicznego wspomnienia Świętego, ponieważ w 1978 roku właśnie w dniu 22 października odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu papieża-Polaka. Młodzież szkolna przygotowała wraz z ks. Markiem Labbuda, p. Edytą Knitter-Klasa, p. Wiolettą Reclaw oraz p. Agnieszką Zaworską przepiękną uroczystą akademię, która miała miejsce w naszym parafialnym kościele 24 października.
Staramy się odkrywać i rozumieć głębię nauki naszego Patrona. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Kolejną rocznicę upamiętniliśmy Mszą św. oraz uroczystą akademią. Myślą przewodnią akademii była właśnie głębia nauki św. Jana Pawła II. Podczas uroczystości uczniowie odebrali nagrody za zdobyte miejsca i udział w etapie szkolnym konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II.

Jak co roku pani Dyrektor z panią sołtys Marią Stencel w imieniu społeczności szkolnej i parafialnej złożyła ks. Markowi najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin.

W szkole na wszystkich czekał słodki poczęstunek - kremówki, które uwielbiał nasz Patron św. Jan Paweł II.

GALERIA