Przeskocz do treści

DBI

W tym roku DBI 2019 odbył się 5 lutego pod hasłem
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. U nas 7 lutego podsumowaliśmy działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Na tegorocznym apelu zajęliśmy się w szczególności tematem hejtu.

Chcieliśmy uwrażliwić młodzież szkolną na problem obrażania w Internecie, że w kwestii obrażania w Internecie kluczowe jest rozważne reagowanie na to zjawisko. Reagować powinni wszyscy, zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Podczas apelu pewną część zajęły zajęcia warsztatowe. Po obejrzeniu krótkiego filmu pt. "Dodaj nieznajomego" uczniowie mogli porozmawiać na temat historii Asi i Adama, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących obrażania w Internecie, wyciągnąć wnioski z ich zachowania. Dziesięciu chętnych uczniów zmierzyło się z rozsypanką wyrazową i ustaliło 10 zasad, które pozwolą nam uniknąć przykrych sytuacji w sieci oraz pokazały jak reagować na hejt.

Nasza niezawodna grupa teatralna dla gości, laureatów konkursów z opiekunami, nauczycieli i młodzieży szkolnej wystawiła pod opieką pani Anny Wica i pani Anny Bronk przedstawienie pt. "Internet to nie wszystko". Była to piękna historia: Książę obchodzi urodziny. Z tej okazji zaprasza swoich znajomych na imprezę. Podczas uroczystości przeżywa rozczarowanie. Znajomi złożyli mu życzenia przez Facebooka, na żywo nie zdobył się na to nikt, nie wspominając już o prezentach. Siostry Kopciuszka i reszta gości, ciągle online, wystawiają zdjęcia na facebooka i relacjonują przebieg imprezy nie przejmując się solenizantem. Nagle pojawia się skromna dziewczyna, która składa mu życzenia osobiście i wręcza prezent, który zrobiła samodzielnie znajdując pomysł i sposób wykonania w Internecie. Opowiada o tym pokazując możliwości jakie drzemią w Internecie, budząc tym samym sympatię Księcia.

Na koniec wręczono nagrody laureatom konkursów ogłoszonych z tej okazji.

Chcemy też bardzo podziękować Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęczynie, Panu Andrzejowi Potrac i Firmie KAPEO, Panu Andrzejowi Roda i Panu Robertowi Roda za objęcie patronatem tego wydarzenia. Dziękujemy!

GALERIA