Przeskocz do treści

II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie

Dnia 8 października 2021 r. uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy Zespołu Szkół w Mściszewicach wzięli udział II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Tego dnia już od rana w bibliotece szkolnej panował duży ruch. Uczniowie wypożyczali książki by o godzinie 11:15 na dużej przerwie rozpocząć czytanie.
W akcji wzięło udział około 250 osób.
Koordynatorem była pani Tamara Walczak-Lubińska

GALERIA