Przeskocz do treści

Dwa nowe Projekty w naszej szkole

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dzięki złożonej przez panią dyrektor deklaracji i dokumentacji
1. Znalazła się na liście punktów adresowych, które będą podłączone do sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”. Orange Polska przy współfinansowaniu inwestycji ze środków Unii Europejskiej, rozpoczyna realizację budowy sieci światłowodowej.
Światłowód oznacza dostęp do szybkiego Internetu a łącze oparte jest na technologii dającej praktycznie nieograniczoną prędkość przesyłu. Dziś jest to nawet 300 Mb/s, a w przyszłości może być o wiele, wiele więcej- i to bez konieczności wymiany instalacji. To oznacza, że szkoły, które do których doprowadzony zostanie światłowód na stałe wkroczą do cyfrowej awangardy.

2. Weźmie udział w programie "Zaprogramuj Przyszłość", którego celem jest wsparcie nauczycieli nauczania zintegrowanego w zakresie realizacji zajęć z podstaw programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzyma:
• matę edukacyjną, doskonale nadającą się do realizacji zajęć z całą klasą z podstaw kodowania offline oraz realizacji innych treści w ramach edukacji wczesnoszkolnej;
• zestawy robotów dostosowane do wieku uczniów uczestniczących w zajęciach wraz z tabletami;
• zestawy Makey Makey
• każdy nauczyciel realizujący projekt otrzyma tablet, dzięki któremu jeszcze sprawniej przygotuje i zrealizuje zajęcia w szkole;
• uczestnicy projektu będą mieli do dyspozycji komplet scenariuszy na zajęcia kodowania, adresowane do uczniów klas: I, II i III.