Przeskocz do treści

Dzień Babci i Dziadka

3

W Polsce pomysł utworzenia święta pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger (zm. 1985). W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dlatego w piątkowe popołudnie, po Mszy św. w szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pokazały różne formy artystyczne: wiersze, piosenki, jasełka, grę na instrumentach i inne. Babcie i dziadkowie przy słodkim poczęstunku oglądali swoich wnuków podczas ich występów. Był to wieczór pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Nad całością czuwała pani sołtys Maria Stencel. Występy dzieci przygotowały panie Wanda Chmurzyńska, Wioletta Reclaw i Ewa Klawikowska.

dzie-babci-i-dz

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego, zdrowia, pogody ducha, miłości najbliższych

GALERIA