Przeskocz do treści

Dzień Edukacji Narodowej

3

Pani dyrektor Renata Węsierska rozpoczęła uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej tymi słowami:

Drodzy nauczyciele, uczniowie, byli i obecni pracownicy szkoły, przybyli goście!
Zebraliśmy się tu, aby wspólnie uczcić jedno z najważniejszych świąt szkolnych – Dzień Edukacji Narodowej. Dlaczego ustanowiono je akurat 14 października? Otóż właśnie tego dnia, tyle że 243 lata temu, król Stanisław August Poniatowski utworzył pierwsze w całej Europie ministerstwo oświaty. Nazwał je Komisją Edukacji Narodowej. Zasługi Komisji są nie do przecenienia – dzięki przeprowadzonym przez nią reformom horyzonty wielu pokoleń naszych rodaków zostały poszerzone, a lekcje zaczęto prowadzić w języku polskim. Wysoki poziom nauczania sprawił, że Polacy byli jednym z lepiej wykształconych europejskich narodów. Dzisiejsze święto ma więc na celu upamiętnienie działań Komisji, ale także podziękowanie tym, którzy na co dzień wcielają w życie ustanowione przez nią ideały. Mianowicie nauczycielom. Następnie pani dyrektor przeczytała jakże wymowny list Jana Pawła II do nauczycieli...

_List Jana Pawłą II do nauczycieli

...Drodzy Uczniowie! Jesteście nadzieją na lepsze jutro tego kraju, a pedagodzy codziennie dokładają starań, abyście wyrośli na inteligentnych ludzi. Takich, którzy wiedzą, przez jakie „h” pisze się słowo „bohater”, ile wynosi pięć razy siedem oraz nad jaką rzeką leży Poznań. Liczę na to, że odwdzięczycie się swoim wychowawcom nie tylko wręczonym dziś kwiatkiem, lecz przede wszystkim nauką i zachowaniem. Odrabiając zadanie domowe, pamiętajcie, że nie robicie tego dla nauczyciela, ale dla siebie.
Szanowne Grono Pedagogiczne! Serdecznie dziękuję Wam za waszą aktywność i kreatywność. Jestem dumna, że mogę być dyrektorem placówki, w której uczą profesjonaliści. Życzę Wam siły i wytrwałości w dalszym niesieniu kaganka oświaty. A całej społeczności naszej szkoły życzę harmonijnej współpracy, wzajemnego szacunku, zgody i zrozumienia.

Następnie uczniowie szkoły pod opieką pani Anna Bronk i pani Anna Wica przygotowały szereg atrakcji. Nauczyciele zostali podzieleni na dwie drużyny: Orły i Sokoły. Mięli okazję wykazać się wiedzą z różnych dziedzin nie koniecznie ze "swojej profesji" 🙂 . Teleturniej składał się z takich tematów:

1. Wiedza o serialach
2. Mniej więcej
3. O co cho...?
4. Zakazane słowa

Zabawa była wyśmienita. Wszyscy świetnie się bawili, humory dopisywały. Było wiele śmiechu i łez radości 🙂 .

12

GALERIA