Przeskocz do treści

Dzień Kultury Kaszubskiej

W dniu 7 czerwca w naszej szkole odbyła się I edycja Dnia Kultury Kaszubskiej, zorganizowana przez nauczycieli języka kaszubskiego. Celem organizacji tego dnia była chęć rozpowszechniania kultury i sztuki kaszubskiej, jak również pielęgnowanie mowy wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Społeczność szkolna mogła posłuchać tradycyjnej muzyki kaszubskiej. O oryginalne dźwięki zadbał Pan Kazik Brylowski, który grał na akordeonie, akompaniując małym artystom. Były tańce kaszubskie, śpiewy i quiz wiedzy o Kaszubach. Piękna scenografia oddała bogactwo kultury kaszubskiej. Można było podziwiać stroje kaszubskie, hafty i rzemiosło naszego regionu. Prawdziwym rarytasem okazał się pokaz przędzenia wełny na kołowrotku. Ten kunszt pokazała Pani Marzena Szyca, mama dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Bardzo, bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Mściszewiczanki" za raczenie nas przepysznymi wypiekami kuchni kaszubskiej. Był to dzień pełen wrażeń.

IMG_2498IMG_2433

GALERIA