Przeskocz do treści

Dzień Papieski – święto naszej szkoły

Dzień Papieski jest dziełem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT), która powstała w 1999 r. jako pokłosie pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Jest to jeden z ważnych sposobów przybliżania Jana Pawła II – jego dzieła, jego nauczania – następnym pokoleniom". W tym roku hasłem przewodnim były słowa Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Ten ważny dla nas dzień uczciliśmy Mszą św. i uroczystą akademią w kościele przygotowaną przez ks. Proboszcza Marka Labuddę, nauczycieli panią Edytę Knitter-Klasa, panią Agnieszkę Zaworską i panią Teresę Klasa oraz uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowali w swoich salach lekcyjnych gazetki prezentujące wspomnienia o naszym Patronie, wykonali prace plastyczne przedstawiające postać Jana Pawła II, młodsi kolorowali obrazki z wizerunkiem papieża. Jak co roku pani Dyrektor z panią sołtys Marią Stencel w imieniu społeczności szkolnej i parafialnej złożyła ks. Markowi najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin. W szkole na wszystkich czekał słodki poczęstunek - kremówki, które uwielbiał nasz Patron Święty Jan Paweł II.

GALERIA