Przeskocz do treści

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
/źródło: https://www.mjakmama24.pl/mama/imprezy/dzien-pluszowego-misia-kiedy-obchodzimy-i-co-za-swieto-aa-ZZj9-GUqt-awnf.html/

W poniedziałek do naszego przedszkola przybyły dzieci ze swoimi przyjaciółmi - Misiami. Każdy był piękny i wyjątkowy.
Przybyły misie małe, duże, puchate, białe, różowe i brązowe.
Przedszkolaki brały udział w zabawach związanych z pluszowym misiem.
Ten dzień na pewno na długo zostanie w ich pamięci, bo był niezwykły i wyjątkowy.

GALERIA