Przeskocz do treści

I Turniej Szachowy o Mistrza Zespołu Szkół w Mściszewicach

W dniu 28 marca 2019 r. w godzinach 15:30-19:00 zorganizowano

I Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Zespołu Szkół w Mściszewicach.

W turnieju wzięło udział 21 zawodników w tym dzieci od 6 lat i młodzież uczestnicząca w zajęciach szachowych w ramach zadania publicznego
pt. „Szachy w szkole 2018”.
Turniej odbył się w dwóch grupach: chłopcy i dziewczęta, w systemie szwajcarskim, 7 rund, po 10 minut na partię dla zawodnika. Współorganizatorami byli: Zespół Szkół w Mściszewicach, Mobilna Szkoła Szachowa „Pelmat” z Lipusza oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mściszewice.
Turniej został otwarty przez Pana Zdzisława Pelowskiego. Następnie przez prawie
4 godziny zawodnicy walczyli o zajęcie najwyższych miejsc. W czasie przerw wszyscy zawodnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku i napojów. Po zawziętej rywalizacji nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród przez Panią Dyrektor ZS w Mściszewicach Renatę Węsierską oraz Pana Andrzeja Literskiego. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody z wyróżnieniem czołowych miejsc na podium, gdzie oprócz nagród rzeczowych otrzymali puchary i medale. Po uhonorowaniu zawodników nastąpiło również wręczenie dyplomu oraz nagrodę za zdobycie tytułu Mistrza Turnieju Szachowego Zespołu Szkół w Mściszewicach, które przypadło Piotrowi Mrozewskiemu z klasy VII. Nad poprawnością przeprowadzenia turnieju czuwał sędzia Zdzisław Pelowski z Mobilnej Szkoły Szachowej ”PELMAT”, zaś opiekunami całego wydarzenia byli dodatkowo: Andrzej Literski i Honorata Wrycza.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz wyniki z podziałem na grupy dot. tego turnieju można zobaczyć na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2031/results.html?l=pl&tb=14_

GALERIA