Przeskocz do treści

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uczniowie Zespołu Szkół w Mściszewicach pożegnali rok szkolny 2016/2017 uroczystą galą na sali gimnastycznej. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów, nagroda dla najlepszego czytelnika, nagroda dla ucznia za systematyczne oszczędzanie, nagrody dla uczniów angażujących się w różne akcje, podziękowania dla aktywnych w życiu szkoły rodziców i przyjaciół. Krótki program artystyczny pokazała klasa szósta pod przewodnictwem wychowawcy pani Jadwigi Bulczak.

Jednak najważniejszą osobą na uroczystości była Pani Wanda Chmurzyńska, która po 49 latach pracy w szkole przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Pani Dyrektor powiedziała m.in. takie słowa z którymi my wszyscy pracownicy się utożsamiamy:
"Pani mgr Wanda Chmurzyńska urodziła się w Chmielnie, ale całe swoje życie zawodowe związała ze szkołą w Mściszewicach od roku 1968. Dwa razy pełniła funkcję dyrektora szkoły.
Pani Wanda to Nauczyciel Legenda, Ikona Mściszewickiej szkoły, Tytan pracy. Tysiące a może i milion godzin spędzonych z uczniami na lekcjach, wycieczkach, konkursach. Nie jedno a dwa, trzy i pewnie cztery pokolenia wyszły spod jej wychowania...
Za swoją wzorową pracę otrzymała nagrody:

• 14.10.1987 r. Nagroda Kuratora Oświaty w Gdańsku
• 13.10.1989 r. Nagroda Inspektora Oświaty w Sulęczynie
• 25.05.1990 r. Nagroda Inspektora Oświaty w Sulęczynie
• 12.10.2007 r. Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty
• 10.01.2011 r. Medal Złoty za Długoletnią Służbę
• i wiele Nagród Dyrektora Szkoły.

Jan Paweł II Patron naszej szkoły powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Pani Wanda takim właśnie jest Człowiekiem. Przez pół wieku pokazywała nam z jaką odpowiedzialnością i zaangażowaniem należy ją wykonywać, mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów i nauczycieli, służyła drugiemu człowiekowi.
Dziś z dużym szacunkiem wszyscy chcielibyśmy Ci podziękować za trud i serce. Jesteś nauczycielem, który kocha swoją pracę. Nigdy nie liczyłaś dodatkowych godzin spędzonych z dziećmi w szkole.
Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, "przedeptane ścieżki", wspólne radości, a czasem i smutki. Dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie Nas w sercu i pamięci."

IMG_3845

Bez tytułu

Świadectwa rozdane, dlatego śmiało można więc już krzyknąć

WAKACJE WITAJCIE!

GALERIA