Przeskocz do treści

Klasa I gimnazjum w Sierakowicach z okazji Dnia Dziecka

IMG_2279

Klasa I gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Sierakowic z okazji Dnia Dziecka.
Była pizza i lody, ale też poznali ciekawe miejsca w Sierakowicach.

Zwiedzali zabytkowy kościół w Sierakowicach. Drewniany kościół został wybudowany w latach 1820- 1822 i jest ostatnią świątynią konstrukcji zrębowej, jaką wybudowano na Pomorzu Gdańskim, jako fundacja Wincentego Łaszewskiego, ówczesnego właściciela Sierakowic, w miejscu wcześniejszej świątyni wzniesionej w połowie XVII wieku. Oznacza to, że jej dzieje zamykają jeden z rozdziałów kilku wiekowej historii drewnianego budownictwa sakralnego w tej części Polski. Zabytkowa świątynia jest niezwykłym dziełem, unikatowym nawet na skalę europejską. We wnętrzu kościoła na ścianach zachowały się malowidła. Wewnątrz kaplicy św. Barbary wyryto datę konsekracji – „Anno 1823”. Wszystkie te elementy były do momentu rozbiórki zakryte drewnianą boazerią.

Obejrzeli wystawę fotografii Magdaleny Zelewskiej Into the Tribes, odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury gdzie zobaczyli stałą ekspozycję muzealną - wyposażenie typowej chaty kaszubskiej oraz zobaczyli Ołtarz Papieski.
GALERIA