Przeskocz do treści

Konstytucja 3 Maja

25

W piątek odbyła się uroczysta akademia, poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Motywem centralnym była flaga biało-czerwona, a na niej godło państwowe. Obok rozpościerało się hasło: BÓG, HONOR,OJCZYZNA.
Na początku akademii uczniowie klasy II gimnazjum w przepięknych strojach zatańczyli poloneza.
Dzięki tej akademii, data 3 Maja 1791 roku pozostanie dla gimnazjalistów datą wiele znaczącą. Historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy!

Pani Renata Węsierska dyrektor szkoły skierowała do zebranych krótkie przemówienie, nawiązując do wydarzeń uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali: pani Ewa Cybula, pan Wojciech Warmowski i pan Edmund Gal.

GALERIA