Przeskocz do treści

Ks. Biskup Wiesław Śmigiel w naszej szkole

IMG_3480

W dniu 14 czerwca 2017 r. w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii, odwiedził także naszą szkołę Ks. Biskup Wiesław Śmigiel, któremu towarzyszył jego kapelan dziekan Ks. Zbigniew Machnikowski.

Dzieci z klasy pierwszej Oliwia Zblewska, Olaf Wolski i Oliwier Zelewski przywitali Ks. Biskupa wierszem. Następnie pani dyrektor Renata Węsierska powitała Księdza Biskupa takimi słowami:

„Ekscelencjo, Księże Biskupie!
W najbliższą sobotę, 17 czerwca 2017 r. odbędzie się w Pelplinie piąte spotkanie młodych pod nazwą „Przystań – Warsztaty dla duszy”.
Ja mam przyjemność powitać Księdza Biskupa jako szczególnego gościa, dobrego i życzliwego Pasterza Kościoła w naszej Mściszewickiej Przystani nad malowniczym jeziorem, gdzie w soczystej zieleni łąk i drzew wznosi się piękny kościół a w sąsiedztwie mieści się szkoła. Witam bardzo serdecznie księdza proboszcza".

Pani dyrektor przywitała również innych gości przybyłych na uroczystość.

"Czynię to w imieniu całej naszej społeczności uczniów, grona pedagogicznego, pracowników obsługi, Rady Rodziców. Do naszej Przystani przybyli szczególnie zaangażowani w życie szkoły i parafii
• Pani Maria Stencel –sołtys wsi Mściszewice
• Pan Arkadiusz Wiczkowski – Naczelnik OSP Mściszewice
• Pana Stefana Karcz –Prezesa SRS Mściszewice
• Panią Milenę Bronk – Prezes KGW Mściszewiczanki
• Pana Rafała Reclaw – Prezesa KS Mściszewice"

Z ust pani dyrektor padły też słowa z przesłaniem dla wszystkich:

"Wizyta tak zacnego gościa zdaje się być szczególnie istotna w obecnych czasach, zwłaszcza – dla młodego pokolenia. Nie bez znaczenia jest rola kościoła w naszym życiu, w życiu całej społeczności szkolnej. Każdy młody człowiek potrzebuje miłości i akceptacji, potrzebuje czyjegoś wsparcia, również duchowego. Nauczycielom również potrzebny jest kodeks wartości, na którym mogą opierać swoje działania wychowawcze".

Jego Ekscelencja obserwował przebieg programu artystycznego przygotowanego przez starszych uczniów.
Ks. Biskup w bardzo serdecznych słowach podziękował wszystkim obecnym za gościnne przyjęcie, miłą atmosferę i pochwalił zdyscyplinowanie młodzieży.
Wizyta Ks. Biskupa była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a słowa skierowane do uczniów, na pewno dostarczyły im zachęty do ożywiania wiary i ciągłej pracy nad sobą.

GALERIA