Przeskocz do treści

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w szkole

W dniu 13 czerwca w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VII, II i III gimnazjum.
Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy i uświadomienie roli ratownictwa społecznego oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Kurs obejmowała zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Uczniowie naszej szkoły poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W części praktycznej musieli rozpoznać wstępnie stan zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego, udzielić pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zagrożenia życia osoby poszkodowanej i znać zasady bezpieczeństwa udzielania pierwszej pomocy, wezwać pomoc służb profesjonalnych.

Pamiętajmy że, obowiązek udzielenia pierwszej pomocy wynika z przepisów prawa zawartych w kodeksie karnym. Szkolenia nie uczynią z nas ratowników medycznych, ale pozwolą nabrać pewności w sytuacji, kiedy będziemy musieli udzielić pomocy.

GALERIA