Przeskocz do treści

Marsz wokół jeziora wiejskiego ku pamięci Jana Pawła II

Dziś ważne Święto naszej szkoły, dwie ważne uroczystości 102 urodziny Patrona Jana Pawła II i 13. rocznica nadania imienia Jana Pawła II szkole. Te dwie ważne rocznice uczciliśmy Marszem Pamięci Jana Pawła II wokół jeziora wiejskiego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali na tą uroczystość wystąpienia na kolejnych przystankach naszej trasy. Na pierwszym klasa VI opowiedziała o dzieciństwie Jana Pawła II. Na drugi przystanku „WZGÓRZU FATIMSKIEM”- klasa V omówiła Młodość Jana Pawła II. Trzeci przystanek „POMNIK NIEPODLEGŁOŚCI” - przy tym przystanku klasa IV przedstawiła najważniejsze informacje o Kapłaństwie JP II. Czwarty przystanek FIGURA JANA PAWŁA II przy kościele - o Pontyfikacie opowiedziała klasa VIIIa. Przy wszystkich przystankach została odmówiona dziesiątka różańca oraz uczniowie młodszych klas zaśpiewali ulubione pieśni Jana Pawła II. Po marszu wszyscy przeszli do kościoła na Mszę św. W kościele kilka słów przesłania do naszej młodzieży i uczestników marszu powiedziała Pani Dyrektor Renata Węsierska. Po mszy w szkole na wszystkich czekały kremówki, ulubione ciastka Jana Pawła II.

Marsz wokół jeziora wiejskiego ku pamięci Jana Pawła II był jednym z punktów realizowanych w ramach Projektu „Św. Jan Paweł II naszym wzorem” napisanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego:
1. nauka, edukacja, oświata i wychowanie:
a) wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, a także umiejętności kluczowych oraz postaw badawczych i twórczych,

finansowanego przez Powiat Kartuzy i Gminę Sulęczyno.

Dziękujemy Panom strażakom za kierowanie ruchem i czuwaniem nad naszym bezpieczeństwem.

GALERIA