Przeskocz do treści

mPotęga po raz VII w naszej szkole, po raz czwarty w gronie najlepszych projektów

BEZ WAS SIĘ NIE UDA!!!
JA MUSZĘ ZAGŁOSOWAĆ
KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY

Granty dla 183 projektów w ostatniej, X edycji mPotęgi.
W X edycji mPotęgi grantami nagrodzono 183 projekty z całej Polski. Do Kapituły wpłynęło prawie 500 wniosków. Dofinansowanie otrzymają 92 projekty kierowane do uczniów i uczennic klas 4-6 i 91 projektów w kategorii klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie blisko 1,15 mln zł.

Nasza szkoła po raz siódmy w drodze konkursu wygrała dofinansowanie do Projektu mPotęgi pod nazwą MATdziałacze!
Do tego znaleźliśmy się w piętnastce najlepszych projektów w kategorii klas VII-VII.
Mamy szansę zdobyć dodatkowe 5 tys. zł na działania związane z matematyką. Od dzisiaj ruszyło głosowanie publiczności.

Głosować można na jeden z 15 projektów w każdej z kategorii (jeden w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych i jeden w kategorii klas 7-8 szkół podstawowych). Projekty te otrzymały najwyższą liczbę punktów w ocenie Kapituły, spośród wszystkich nadesłanych w tej edycji mPotęgi.

Można oddać po jednym głosie na projekt w każdej z dwóch kategorii raz na 24 godziny. By zagłosować, należy się zalogować przy użyciu adresu e-mail.

Głosowanie trwa od 15.06.2023 do 28.06.2023.

W kategorii klas VII-VIII, aby nasz projekt wygrał głosujemy na MATdziałacze!

https://glosowanie.mpotega.pl/

Od 1 września do 31 grudnia w szkole będą prowadzone działania zaplanowane w projekcie m.in.:
Chcemy przekonać - nieprzekonanych, zainteresować - niezainteresowanych, przekonanym i zainteresowanym dodać skrzydeł! Hasło jakie nam będzie przyświecać w działaniach: "To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz". Georg Christoph Lichtenberg.
Przez cały czas będą prowadzone zajęcia warsztatowe 1 h w tyg. nakierowane na rozwiązywanie zadań tekstowych różnego typu: zadania z życia wzięte (np. czy wniosę do mieszkania duże lustro przez moje drzwi), zadania bajkowe, konstrukcyjne, zakupy w sklepie, bez rozwiązania, zadania z brakiem danych itp. Obok warsztatów będą działały cztery sekcje zadaniowe po 1 h w tyg.:
Miesiąc IX: MATplastycy: pokazanie dzieciom zasad efektywnej nauki poprzez ćwiczenia praktyczne np. nauka w hałasie, nauka w ciszy, trenowanie pamięci i koncentracji, robienie map myśli z działów matematyki.
Miesiąc X: MATgracze: zajęcia gier matematycznych, rozwijających logiczne myślenie oraz tworzenie, rozbudowywanie gry I Know Maths, gra służy budowaniu i rozwijaniu matematycznych zainteresowań.
Miesiąc XI: MATkonstruktorzy: budowanie robotów, pisanie programów, konstruowanie brył np. z mieszadełek do herbaty, układanie kreatywnych klocków.
Miesiąc XII:MATzadaniowcy: rozwiązywanie zadań na dowodzenie. Na pods. Projektu ogłosimy konkurs sprawdzenie się w stworzonej Grze I KnowMaths na zasadzie 1 z 10. U nas będą to drużyny 4 osobowe 2 uczniów + 2 ich rodziców oraz odbędzie się wycieczka edukacyjna.

Dla naszych dzieci zostaną zakupione gry edukacyjne, planszowe, klocki konstrukcyjne, materiały papiernicze itp.