Przeskocz do treści

Ogólnopolski Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” – etap gminny

W gminie Sulęczyno eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowano w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie.

Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności wydarzenie służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wyniki konkursu:

W grupie szkół podstawowych klasy I-VI

Łukasz Kotłowski (SP w Podjazach)
Maja Fierka (SP w Mściszewicach)
Filip Jendernal (SP w Sulęczynie)

W grupie szkół podstawowych klasy VII- VIII:

Franciszek Flis (SP w Podjazach)
Piotr Malotka-Trzebiatowski (SP w Podjazach)
Miłosz Hinc (SP w Sulęczynie)

Maja Fierka, uczennica klasy IV będzie reprezentowała szkołę i gminę Sulęczyno w eliminacjach szczebla powiatowego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!