Przeskocz do treści

Ogólnopolski Konkurs Zabawka Edukacyjna – zapraszamy do udziału w konkursie

Informacje Ogólne.
Ogólnopolski Konkurs „Zabawka Edukacyjna” | edycja 2020/2021
Organizator:
• Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego w Łodzi
Współorganizatorzy:
• Politechnika Łódzka
• Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – Planetarium Pomorska

Uczestnikami konkursu są 3-osobowe zespoły, składające się z uczniów szkół podstawowych, zgłoszone przez nauczyciela bloku matematyczno-przyrodniczego uczącego w danej szkole. Ich zadanie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu zabawki edukacyjnej – konstrukcji ruchomej lub interaktywnej, wykorzystującej w swoim działaniu prawa fizyczne, chemiczne lub matematyczne. Finał 3-etapowego odbędzie się na przełomie kwietnia i maja (najpóźniej do dnia 10.05.2021r.) na terenie Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy zaprezentują skonstruowane przez siebie zabawki przed komisją konkursową i publicznością, objaśniając zasadę ich działania oraz wykorzystane w nich prawa przyrody.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami wszystkich finalistów ostatniej edycji na oficjalnym fanpage: https://www.facebook.com/Zabawka-Edukacyjna-256316268144235/.
Więcej informacji na stronie: www.zabawkaedukacyjna.strefa.pl

Uczniów zainteresowanych konkursem prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli matematyki do 16 grudnia.

Regulamin

Ogólnopolski Konkurs Zabawka Edukacyjna