Przeskocz do treści

Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach pozyskanych środków finansowych z Powiatu Kartuskiego i Gminy Sulęczyno w dniu 10 grudnia 2017 r. od godziny 11:00 do 16.00 zorganizowało
"OTWARTY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY", który odbył się w ZS w Mściszewicach, ul. Szkolna 5. Celem turnieju była popularyzacja "królewskiej gry" wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych mieszkańców Powiatu Kartuskiego i integracja środowiska szachowego. W turnieju wzięło udział 47 uczestników z całego powiatu Kartuskiego. Otwarcia konkursu dokonał Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice Stefan Karcz wspólnie z Dyrektorem GOK w Sulęczynie Zbigniewem Zarzyckim. Nad poprawnością przeprowadzenia turnieju czuwał sędzia Zdzisław Pelowski z Mobilnej Szkoły Szachowej ”PELMAT”. Uczestnicy turnieju zostali ugoszczeni przez gospodarzy Zespół Szkół w Mściszewicach obiadem, ciepłymi i zimnymi napojami. W czasie turnieju w szkole odbywał się kiermasz świąteczny, panowała miła i rodzinna atmosfera ponieważ w wydarzeniach uczestniczyły całe rodziny.
Nagrody zostały wręczone przez Panią Dyrektor ZS w Mściszewicach Renatę Węsierską, Przedstawiciela Gminy Sulęczyno Panią Kingą Zaworską i Prezesa Stowarzyszenia Stefana Karcz. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem każdy kto zdobył jedno z premiowanych miejsc otrzymał puchar, medal i nagrodę a każdy uczestnik upominek.

Organizatorzy dziękują za sfinansowanie obiadu dla uczestników turnieju, szczególnie Jerzemu Bober, Dyrektorowi GOK w Sulęczynie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych reprezentowanej przez Andrzeja Potrac.

WYNIKI TURNIEJU

Kategoria SENIORZY:

I miejsce – Jakub Naczk (Stężyca)
II miejsce – Jarosław Zalewski (Borowo)
III miejsce – Agata Necel (Kartuzy)

Kategoria JUNIORZY:

I miejsce – Dominik Smentoch (Sulęczyno)
II miejsce – Mateusz Zielonka (Łapino Kartuskie)
III miejsce – Mateusz Dunst (Klukowa Huta)

Kategoria JUNIORZY MŁODSI:

I miejsce – Agata Zielonka (Łapino Kartuskie)
II miejsce – Piotr Mrozewski (Mściszewice)
III miejsce – Kamil Kujda (Sulęczyno)

Kategoria MŁODZICY:

I miejsce – Monika Tusk (Kartuzy)
II miejsce – Weronika Tusk (Kartuzy)
III miejsce – Oliwier Wiczkowski (Klukowa Huta)

Kategoria KOBIETY:

I miejsce – Agata Necel (Kartuzy)
II miejsce – Agata Zielonka (Łapino Kartuskie)
III miejsce – Renata Dunst (Klukowa Huta)

Szczegółowa lista poszczególnych miejsc osób w turnieju na stronie internetowej:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7322/results.html?l=pl

GALERIA