Przeskocz do treści

Pasowanie na czytelnika

13 marca odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania i czytania książek.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli wraz z kolegami z zerówki, klasy II i III przedstawienie pt. "Dzieci bajek nie czytają..." przygotowane przez kółko teatralne prowadzone przez panią Anię Wica i panią Anię Bronk. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Ewa Cybula dokonała pasowania każdego z uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

GALERIA