Przeskocz do treści

Pasowanie na Gimnazjalistę

Dnia 25 października klasa I gimnazjum stała się pełnoprawnymi uczniami Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mściszewicach.

Po przywitaniu zgromadzonych gości

"Hen, daleko w lasku.
W szklanej kuli blasku
Stara wróżka Honorata
Szkolne losy im przepowiedziała"

Uczniowie z zaciekawieniem, wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, zaglądali do magicznej kuli, aby dowiedzieć się co ich czeka w gimnazjum.
Klasa II gimnazjum sprawdziła czy dorośli do tego, aby uczyć się w gimnazjum. Musieli zjeść ząbek czosnku, kawałek cytryny, chodzić w szpilkach, skakać przez skakankę, biegać ze związanymi nogami oraz sprawdzić się w "słownym łamańcu". Konkurencje rozbawiły wszystkich 🙂

Po humorystycznej części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I i II gimnazjum pod opieką pani Mirosławy Warmowskiej i pana Wojciecha Warmowskiego, wychowawców klas.

GALERIA