Przeskocz do treści

Podpisanie umowy na rozbudowę szkoły i przedszkola

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Mściszewicach
Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Wójt Gminy Sulęczyno podpisali umowę na rozbudowę szkoły i przedszkola
. Dotacja przyznana gminie Sulęczyno na ten cel wynosi 1 000 000 zł. Podpisanie umowy nastąpiło podczas przygotowanej przez uczniów i nauczycieli uroczystości szkolnej mającej na celu upamiętnienie tej wielkiej chwili.
Dzięki staraniom naszych władz lokalnych min. Wójta Gminy Sulęczyno i Pani Sołtys Marii Stencel marzenia społeczności szkolnej niedługo się spełnią. W konsekwencji Pani Poseł na Sejm Małgorzata Zwiercan i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich zwrócili się do Premiera RP Mateusza Morawieckiego z prośbą o przyznanie dotcji celowej ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa oraz obiecali dalszą pomoc w dokończeniu tej inwestycji w przyszłym roku.

Pani Dyrektor Renata Węsierska powiedziała:

"- Jest to dla nas spełnienie wszelkich marzeń. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i usatysfakcjonowani tym, że doczekamy się rozbudowy tej szkoły. W przyszłym roku przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Tym bardziej mamy nadzieję, że w maju będziemy mogli świętować również z okazji otwarcia nowej szkoły".

Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim życzliwym osobom wspierającym naszą szkołę.
Marzenia się spełniają.

GALERIA