Przeskocz do treści

Podsumowanie programu grantowego mPotęga „Tabliczka mnożenia – mPotęgą”

Zakończyliśmy realizację programu mPotęga, finansowanego ze środków Fundacji mBanku.
Przypomnijmy...
VI edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Do Kapituły konkursu wpłynęło 525 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 112 projektów.
Projekt Zespołu Szkół w Mściszewicach był jednym z nich.
Koordynatorem Projektu mPotęgi była Mirosława Warmowska, realizującymi plan p. Anna Bronk, p. Anna Wica, p. Mirosława Warmowska i p. Wojciech Warmowski a nad całością czuwała Pani Dyrektor Renata Węsierska.
W naszej szkole projektem byli objęci uczniowie od klasy IV SP do klasy VI SP. Projekt miał na celu m.in. odczarowanie dzieciom i młodzieży matematyki i zachęcenie ich do zgłębiania tej nauki.
Wartość grantu wynosi 4 980 zł.

W skrócie:
Przeprowadziliśmy 5 spotkań warsztatowych z uczniami, 2 spotania uczniów z rodzicami i 1 spotkanie z rodzicami.
Dzieci brały udział w przygotowanych przez nauczycieli ciekawych i aktywizujących zajęciach w oparciu o tabliczkę mnożenia, każde pod inną myślą przewodnią.
Podczas warsztatów uczniów z rodzicami wykonaliśmy wspólnie dwie gry, które pozwalały utrwalić tabliczkę mnożenia SuperPamięć i Kabbom.
Spotkanie z rodzicami dotyczyło tematu: "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Internet jako źródło wiedzy i pomoc dydaktyczna."
Dużo się działo, uczniowie chętnie przychodzili na wszystkie zajęcia. Na 63 uczniów zapisało się 44 uczniów. Średnio na zajęcia uczęszczało 38-39 uczniów. W trakcie trwania projektu uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście mogli zdobywać za znajomość tabliczki mnożenia żetony mPotęgi, za które w sklepiku przygotowanym na tę okazję kupić przybory szkolne i inne gadżety.

W funduszy programu zakupiliśmy ekran projekcyjny, tablicę stojącą Flipchart, materiały biurowe oraz inne potrzebne do realizacji zadań przedmioty, nagrody oraz napoje i słodkości na zajęcia.
Swymi działaniami pokazywaliśmy, że zależy nam na ciekawym i efektywnym uczeniu matematyki, że matematykę można zrozumieć i polubić.

A co się działo najlepiej zobrazują zdjęcia w poniższej galerii.

Po przywitaniu gości a zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Sekretarz Gminy Danuta Karcz-Karczewska, rodziców i społeczności szkolnej odbył się Turniej "Mistrzowie tabliczki mnożenia". Każdy uczestnik Projektu mógł zgłosić drużynę. Zadaniem lidera drużyny było dobranie takich zawodników, którzy według niego gwarantują wygraną :). Wśród zawodników znaleźli się rodzice, rodzeństwo, koleżanki i koledzy oraz przyjaciele. Drużyny zmierzyły się z pięcioma zadaniami/ konkurencjami.

Tytuł: Mistrzowie tabliczki mnożenia zdobyła drużyna Mikołaja Jażdzewskiego, ucznia klasy VIa do której zaprosił tatę Pana Mariusza Jażdzewskiego oraz kolegę z klasy Norbeta Zelewskiego. GRATULUJEMY!!!

Po turnieju, który dostarczył wiele emocji i śmiechu grupa teatralna naszej szkoły pod przewodnictwem p. Ani Bronk i p. Ani Wica zaprezentowała przedstawienie "Matematyka na wesoło".

Na koniec nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze inicjatywy, mające na celu poszukiwanie kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata matematyki.

GALERIA