Przeskocz do treści

Podsumowanie Programu mPotęga „Z Einsteinem w przyszłość”


W czwartkowe popołudnie, dnia 10 marca 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie programu mPotęga "Z Einsteinem w przyszłość".

Nasza szkoła po raz piąty zdobyła w drodze konkursu grant mPotęga, w tym roku w wysokości 8 000 zł. Łącznie dzięki mFundacji na matematykę udało się nam zdobyć 34.000zł - 2x5 000zł i 3x8000zł.
Po co ten projekt? - Jakie cele sobie postawiliśmy?
Przede wszystkim:
1. Poprawę wyników egzaminu ósmoklasisty!
2. Wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej.
3. Stworzenie ciekawych, kreatywnych, motywujących i innowacyjnych zajęć nakierowanych na edukację matematyczną.
4. Zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką i wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania tej wiedzy, poprzez pokazanie praktycznych zastosowań matematyki.

Młodzież podejmowała różne aktywności w celu poprawy wyników egzaminu ósmoklasisty od 1.09.2021 r do 31.12.2021 r.
Powstały trzy zespoły matematyczne pod nazwą „Erka” - pierwszy klasa VII, drugi klasa VIIIa i trzeci klasa VIIIb. Młodzież na tych zajęciach poznawała tajniki matematyki w szczególności ćwiczyła zagadnienia występujące na egzaminie ósmoklasisty. Podczas zajęć kreatywnych, warsztatowych i poznawczych zdobywała punkty w postaci Einsteinów na wiedzę i umiejętności, które zasilały konto grupy podczas turnieju sprawdzającego nabytą wiedzę i umiejętności.
Między zajęciami warsztatowymi były też spotkania wykraczające poza program nauczania.
I spotkanie to popołudnie z filmem. Uczniowie obejrzeli film pod tytułem „Człowiek, który poznał nieskończoność” o skromnym, indyjskim urzędniku obdarzonym nieprzeciętnymi umiejętnościami matematycznymi.
II spotkanie to turniej wiedzy „Wokół Einsteina”. Podczas turnieju wyłoniliśmy najlepszego matematyka Projektu. Ale o tym za chwilę.
III spotkanie to popołudnie z logiką. Młodzież zagrała w gry strategiczne i logiczne, zmierzyła się z różnymi rebusami,zagadkami i zadaniami logicznymi.

Na koniec z powodu pandemii wzięli udział w wirtualnej wycieczce po Toruniu. Zwiedzili stare miasto poruszając się wirtualnie po ulicach Torunia, rozwiązywali zadania z piernikami w tle. Na koniec popołudnia wszyscy mogli poczęstować się przygotowanymi piernikami.
Dla zwiększenia aktywności i motywacji we wszystkich turniejach uczniowie zdobywali nagrody i dyplomy.

Gratulujemy Alinie Reclaw za zdobycie tytułu Najlepszego Matematyka Programu mPotęga "Z Einsteinem w przyszłość".

Na uroczystości otrzymała z rąk Pani Dyrektor Renaty Węsierskiej puchar, nagrodę i dyplom.

Nasza niezawodna grupa teatralna "W poślizgu" pod kierownictwem pani Ani Bronk i pani Agnieszki Zaworskiej przygotowała przedstawienie matematyczne pt. "Wielcy Matematycy", które wystawiła na podsumowaniu Projektu.
Realizującymi Program mPotęga byli: Anna Bronk, Agnieszka Zaworska, Mirosława Warmowska i Wojciech Warmowski.

GALERIA