Przeskocz do treści

Podsumowanie Projektu mPotęga KLUB MATEMATYKÓW – „Wieczór z mPotęgą”

Realizacja celów Projektu mPotęga KLUB MATEMATYKÓW finansowanego ze środków Fundacji mBanku zakończyła się 31 grudnia 2018 roku. Przyszedł czas na podsumowania. Przypomnijmy... Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację swojego matematycznego projektu pod nazwą KLUB MATEMATYKÓW w wysokości 7.970 zł.
Z 598 wniosków w drodze konkursu 185 otrzymało grant.

Przez cztery miesiące działały cztery sekcje:

1 sekcja Asy z klasy. Dwie grupy projektowe badały zagadnienia:
Pierwsza grupa "Czy pszczoły znają się na matematyce?", szczególną uwagę zwracała na zagrożenia jakie mogą nas spotkać z powodu masowego ginięcia pszczół.
Druga grupa "Banki a matematyka", szczególną uwagę zwracała na aspekt ważności dbania o bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Opiekę nad tą sekcją sprawowała pani Mirosława Warmowska.

2 sekcja Pogotowie Ratunkowe. Najlepsi uczniowie prowadzili "korepetycje" dla uczniów, którzy chcieli poprawić sprawdzian, nadrobić zaległości, zrozumieć zagadnienie, opanować jakąś umiejętność itp. Na podsumowanie zorganizowali konkurs plastyczny z matematyki pod nazwą : " Mozaika z wielokątów foremnych" oraz uczestnicy zajęć przygotowali wystawę prac. Opiekunem był pan Wojciech Warmowski

3 sekcja Świat wyobraźni. W tej sekcji uczniowie rozwijali swoje umiejętności plastyczne a przy okazji ćwiczyli logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Wykonywali bryły poglądowe, wyszywanki matematyczne. Ogłosili konkury na najciekawszą bryłę i wyszywankę matematyczną. Grupę prowadziła pani Mirosława Warmowska.

4 sekcja Teatr w szkole. Grupa teatralna o nazwie "W poślizgu", pracowała nad sztuką o matematyce pod opieką Pani Ani Bronk i Pani Ani Wica.

W naszej szkole jest wielu pasjonatów kreatywnego działania, którzy aktywnie uczestniczyli nawet w trzech sekcjach.

Dzięki funduszom projektowym zakupiliśmy maszynę do szycia, materiały papiernicze i plastyczne, stroje sceniczne, ramki do prac plastycznych, nagrody konkursowe, bilety do fabryki cukierków i Muzeum II wojny światowej oraz opłaciliśmy autokar.

Na "Wieczór z mPotęgą" przybyło wielu znakomitych gości: Pan Wójt Bernard Grucza, Pani Elżbieta Jelińska inspektor ds. rozliczeń budżetowych. Pani Krystyna Pobłocka inspektor ds. oświaty, Pani Sołtys Maria Stencel, rodzice, laureaci konkursów wraz z opiekunami i młodzież uczestnicząca w Projekcie.
Na zaproszenie do udziału w konkursach odpowiedziały cztery szkoły z gminy Sulęczyno: SP w Borku Kamiennym, SP w Węsiorach, SP w Podjazach no i my ZS Mściszewice.

Uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia, które wypracowali podczas zajęć projektowych. Migawki zdjęć z zajęć i wycieczki do Fabryki Cukierków i Muzeum
II Wojny Światowej, na którą pojechali w nagrodę za zaangażowanie w realizację celów Projektu zobrazowały zaangażowanie młodzieży. Podziękowali paniom, które przygotowały niezbędną dokumentację formalną i czuwały nad budżetem Programu mPotęga KLUB MATEMATYKÓW Pani Krystynie Pobłockiej i Pani Elżbiecie Jelińskiej.

Goście mogli wziąć udział w quizie wiedzy o pszczołach i rozwiązać test o ochronie danych osobowych. Była to fajna zabawa. Wszyscy z uśmiechem różnymi sposobami próbowali jak najlepiej wypaść. Na najlepszych czekały nagrody.

Największym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie pt. "Matematyka kręci mnie" sekcji TEATR W SZKOLE. Sztuka teatralna mówiła o ważności matematyki w życiu. Rozpoczęła się lekcją w czasie teraźniejszym a zakończyła przybyciem ducha przyszłości. Super efekty: gra świateł, dym na scenie i kostiumy przerosły nasze oczekiwania. Dym z wytwornicy kłębił się przy podłodze i robił wrażenie chodzenia w chmurach. Opiekę nad pracami sprawowały Panie: Anna Bronk i Anna Wica.

Na zakończenie kilka słów powiedziała Pani Dyrektor Renata Węsierska, Pan Wójt Bernard Grucza i Pani Sołtys Maria Stencel. Pani Dyrektor min. podziękowała wszystkim za wspieranie inicjatyw jakie mają miejsce w naszej szkole oraz poruszyła temat ważności matematyki w życiu codziennym.

No i na koniec nastąpiła wyczekiwana chwila rozdania nagród laureatom konkursów.

Chcemy jeszcze podziękować Fundacji mBanku za stworzenie możliwości realizacji naszego planu, za sfinansowanie naszych działań, za możliwość wyzwalania w młodzieży kreatywności. Dziękujemy!

GALERIA