Przeskocz do treści

Popularyzowanie nauk technicznych – wyjazd na Bałtycki Festiwal Nauki do Politechniki Gdańskiej

23 maja młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Politechniki Gdańskiej w XXI Bałtyckim Festiwalu Nauki, w celu popularyzowania nauk ścisłych. Mogli dowiedzieć się - co sprawia, że dysk frisbee frunie? Jak silne są nasze fale mózgowe? Do czego przyda nam się soroban? Ile asfaltu jest w asfalcie? Te i inne zagadnienia odkrywali podczas 21. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Przygotowano ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Były wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki, wykłady. Była to doskonała okazja, żeby zmierzyć się ze światem nauk przyrodniczych, matematycznych, architektury, robotyki czy astronomii!

GALERIA