Przeskocz do treści

Program „mPotęga” – ciąg dalszy…

Konkursy grantowy ogłoszony przez Fundację mBanku, którego jesteśmy laureatami miał być inspiracją do poszukiwania kreatywnych, atrakcyjnych sposobów poznawania przez młodzież świata matematyki.
Nasz projekt, który napisaliśmy "O MATEMATYKO MOJA, TY JESTEŚ WSZĘDZIE!" ma na celu zwiększenie aktywności i motywacji uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności matematycznych, zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką, wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania tej wiedzy, poprzez pokazanie praktycznych zastosowań matematyki. Mamy nadzieję, że osiągamy te cele.

W tym miesiącu uczniowie działali w takich obszarach:

Matematyka w sklepie spożywczym pani Renaty
Matematyka w sklepie "Kaszëbsczi Króm"
Matematyka w sklepie ogólno-budowlanym CELBUD

Musieli wykazać się sprawnością rachunkową, zamianą jednostek, obliczaniem pól powierzchni, przygotowywaniem kosztorysów, umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych, umiejętnością pracy w grupie itp.

GALERIA