Przeskocz do treści

Projekt mPotęga – MATplastycy – działania projektowe we wrześniu

MATdziałacze!

Chcemy przekonać - nieprzekonanych, zainteresować - niezainteresowanych, przekonanym i zainteresowanym dodać skrzydeł! To nasze motto. A hasło jakie nam przyświeca "To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz". Georg Christoph Lichtenberg.
Na zajęciach warsztatowych przez cały czas prowadzone są zajęcia - 2 godziny w tygodniu, co drugi tydzień nakierowane na rozwiązywanie zadań tekstowych różnego typu: zadania z życia wzięte (np. czy wniosę do mieszkania duże lustro przez moje drzwi), zadania bajkowe, konstrukcyjne, zakupy w sklepie, bez rozwiązania, zadania z brakiem danych itp. oraz 2 godziny w tygodniu, co drugi tydzień zajęcia tematyczne. W miesiącu wrześniu działali MATplastycy. Dzieci poznały mi.in. zasady efektywnej nauki poprzez ćwiczenia praktyczne np. robienie mapy myśli. W miesiącu wrześniu byliśmy MATplastykami. MATplastycy na zajęciach dowiedzieli się co to są mapy myśli, jak je tworzyć, jaki jest ich cel oraz wykonali taką mapę myśli samodzielnie z różnych działów matematyki. Nauczyli się też obsługiwać laminarkę.

GALERIA