Przeskocz do treści

Realizacja projektu mPotęga „KLUB MATEMATYKÓW”

W maju bieżącego roku przystąpiliśmy do kolejnej edycji mPotęgi. Jak już pisaliśmy nasz projekt otrzymał dofinansowanie 7.970 zł. Z 598 wniosków 185 projektów otrzymało grant. V edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całego kraju. Od września realizujemy nasz plan. Uczniowie klasy siódmej, ósmej i trzeciej gimnazjum realizują zaplanowane w projekcie zadania. Harmonogram zajęć został tak opracowany aby nasi uczniowie mogli się realizować w różnych sekcjach

KLUBU MATEMATYKÓW.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”.

Jest wielu pasjonatów kreatwnego działania, którzy aktywnie uczestniczą nawet w trzech sekcjach.

1. Asy z klasy. Dwie grupy projektowe badają zagadnienia:
"Czy pszczoły znają się na matematyce?", w którym szczególną uwagę zwracają na zagrożenia jakie mogą nas spotkać z powodu masowego ginięcia pszczół.
"Banki a matematyka", w którym szczególną uwagę zwracają na aspekt ważności dbania o bezpieczeństwo naszych danych osobowych.
Swoje dokonania przedstawią społeczności szkolnej i ich rodzicom. Zorganizują konkurs wiedzy z nagrodami dla uczniów i rodziców - na zasadzie "kto więcej zapamiętał".
2. Pogotowie Ratunkowe. Najlepsi uczniowie prowadzą "korepetycje" dla uczniów, którzy chcą poprawić sprawdzian, nadrobić zaległości, zrozumieć zagadnienie, opanować jakąś umiejętność itp. Na podsumowanie zorganizują konkurs plastyczny z matematyki pod nazwą : " Mozaika z wielokątów foremnych" oraz uczestnicy zajęć przygotują wystawę prac.
3. Światy wyobraźni. W tej sekcji uczniowie rozwijają swoje umiejętności plastyczne a przy okazji ćwiczą logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Wykonują bryły poglądowe, wyszywanki matematyczne itp. Prace posłużą jako pomoce naukowe a wyszywanki dołączą do wystawy. Na koniec ogłoszą konkurs na najciekawszą bryłę matematyczną.
4. Teatr w szkole. Grupa teatralna o nazwie "W poślizgu", pracuje nad sztuką o matematyce. Dzięki funduszom projektowym mają do dyspozycji maszynę do szycia. Mogą zaprojektować nowe stroje lub poprawić te, którymi dysponują. Swoje przedstawienie wystawią na zorganizowanym "Wieczorze z mPotęgą", na którym pochwalimy się dokonaniami Projektu. Podczas tego wieczoru zostaną ogłoszone wszystkie wyniki konkursu i rozdane nagrody w obecności władz lokalnych, gości, rodziców i uczniów.
Zajęcia wymagają dużego zaangażowania uczestników, skłaniają ich do poszukiwania informacji z różnych źródeł. Realizacja projektu wyzwala w nich kreatywność i nowe formy aktywności.
Wszyscy uczniowie zaangażowani w prace projektowe w grudniu, w nagrodę pojadą na wycieczkę do Gdańska, do fabryki cukierków i Muzeum II Wojny Światowej.
Zajęcia prowadzą: Anna Bronk, Anna Wica, Mirosława Warmowska, Wojciech Warmowski.

Dla uczniów biorących udział w konkursach ogłoszonych przez poszczególne sekcje czekają nagrody, zachęcamy do brania udziału i wyzwalania swojej kreatywności.

Regualminy konkursów w zakładce KONKURSY.

GALERIA