Przeskocz do treści

Spotkanie profilaktyczne z przewodnikami psów służbowych

We wtorek, 5 października dzięki organizacji pani Sylwii Gostkowskiej w naszej szkole odbyło się spotkanie pani weterynarz i treserki psów Katarzyny Dołębskiej i panów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie z dziećmi naszej szkoły. Na spotkanie przybyli ze swoimi opiekunami specjalni goście, psy policyjne - Prezes, Rooney i Didi.

Z troski o dzieci, które mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, odbyła się pogadanka, spotkanie profilaktyczne z przewodnikami psów służbowych.
Dzięki temu uczniowie mogli poznać Prezesa, Rooneya i Didi, a od ich opiekunów dowiedzieli się, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Policjant opowiadał także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Zaprezentował także dzieciom, jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku. Przeprowadzili też krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonogi.

GALERIA