Przeskocz do treści

Sukcesy naszych uczniów

/żródło:https://kurierbytowski.com.pl/artykul/sukcesy-w-konkursach/1311112/
https://kurierbytowski.com.pl/artykul/sukcesy-w-konkursach/1311112

Kacper Zaworski uczy się dopiero w pierwszej klasie bytowskiej szkoły muzycznej, zwyciężył w międzynarodowym konkursie akordeonowym w Kownie. Tydzień później zajął drugie miejsce na festiwalu muzyki filmowej w Tczewie.

Kacper Zaworski

uczy się gry na akordeonie w pierwszej klasie bytowskiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku. - Gra to jego pasja. Wkłada w nią bardzo dużo pracy. Mimo że jest dopiero w pierwszej klasie, a wcześniej prawie nie miał z akordeonem do czynienia, radzi sobie świetnie. Rośnie nam młody wirtuoz - chwali jego nauczyciel, Paweł Nowak. Kacper wziął udział w międzynarodowym konkursie akordeonowym w Kownie - The XIV International Accordion Competition Ascoltate 2022, który organizowano w dniach 29.04.-1.05. - Odbywał się online. Wysłaliśmy nagranie z utworami Leopolda Mozarta „Bourree”, Aleksandra Doreńskiego „Tango” oraz skomponowanym przeze mnie „Iwonka's dance in a dream” z filmu „Opowieści Babci Iwonki”. Jako że Kacper gra na ciężkim, koncertowym akordeonie, nie robiliśmy wielu powtórzeń. Nagraliśmy jedynie po dwie wersje każdego utworu - mówi P. Nowak. Kręceniem zajął się filmowiec Piotr Zatoń. 11-latek rywalizował w kat. A2, czyli urodzonych w 2011 i 2012 r., z muzykami z całego świata, m.in. z Półwyspu Bałkańskiego, Litwy, Łotwy, Rosji i Chin. - Chińczycy to szczególnie twardzi przeciwnicy - podkreśla P. Nowak. K. Zaworski pokonał konkurencję i zdobył pierwsze miejsce! - Wielka duma. Uważam, że konkursy online są trudniejsze niż te na żywo. Nagrania jurorzy mogą przesłuchać kilka razy, łatwiej wyłapać błędy. Przy występach na żywo liczy się pierwsze odczucie - mówi P. Nowak.

13.05. Kacper zmierzył się już z konkursem w „realu”. W Tczewie zagrał wspomnianą kompozycję P. Nowaka na ogólnopolskim IX Festiwalu Muzyki Filmowej. Zajął II miejsce.
Kacpra, będziemy mieli okazję usłyszeć w Bytowie dzisiaj 23.05. W sali portretowej Muzeum Zachodniokaszubskiego o godz. 16.30. wystąpią razem z innymi kolegami i koleżankami ze szkoły muzycznej podczas koncertu muzyki rozrywkowej.

No i właśnie Kacper zajął I miejce
Gratulujemy, gratulujemy, gratulujemy!!!
Życzymy dalszych sukcesów.