Przeskocz do treści

Sukcesy naszych uczniów

19 września w naszej szkole zorganizowano apel, na którym zostały wyróżnione młodzieżowe drużyny pożarnicze. Na apel przybyli goście reprezentujący władze pożarnicze mł. bryg. Paweł Gil Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, prezes OSP w Sulęczynie Robert Roda, naczelnik OSP w Mściszewicach Arkadiusz Wiczkowski oraz pani sołtys Maria Stencel.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to rywalizacja najlepszych drużyn żeńskich i męskich z gmin powiatu kartuskiego w kategoriach wiekowych 12-15 lat, 15-18 lat. Młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopców zajęła I miejsce w PASP w Stężycy, zaś dziewczęta II miejsce w GZSP w Sulęczynie. Drużyny mają do pokonania sztafetę z przeszkodami, musztrę, ćwiczenie bojowe oraz ćwiczenie alarmowo-bojowe. Liczy się dobra koordynacja, zwinność, szybkość oraz praca zespołowa. Te cechy zasługują na wyróżnienie. Przybyłym gościom zależało na docenieniu pięknej postawy naszej młodzieży. Wśród wielu pięknych słów, na forum szkoły padły słowa pochwały pięknej postawy, chęci służenia innym, chęci podjęcia trudu nauki, rywalizacji na rzecz drugiego człowieka. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki doceniające ich trud. Gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.


GALERIA