Przeskocz do treści

Sukcesy naszych uczniów – konkurs o J. Wybickim

KONKURS O J. WYBICKIM

W 2022 r. przypada 200-na rocznica śmierci Józefa Wybickiego. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, przekonany o wyjątkowym znaczeniu dorobku tego pisarza i polityka, oddając hołd jego dokonaniom, ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego.
Uczniowie Naszej Szkoły uczcili tak ważne wydarzenie, biorąc udział w Konkursie Wiedzy o J. Wybickim. W Powiatowym konkursie Wiedzy o J. Wybickim, organizowanym przez Dom kultury w Chmielnie nasza uczennica Anna Goitowska ucz. klasy VIII zajęła II miejsce, a Sandra Grzenkowicz ucz. klasy VIII miejsce III. Natomiast uczniowie Olga Grenz, Kornelia Kropidłowska ucz. klasy VI, Filip Zaworski i Dawid Brylowski (kl. VIII) brali udział w Wojewódzkim Konkursie "Polacy, których poznać warto J. Wybicki", który miał miejsce w ZKi W w Stężycy. O. Grenz i D. Brylowski zostali wyróżnieni.

Wszystkim Gratulujemy!