Przeskocz do treści

Sukcesy naszych uczniów – Kacper Zaworski gra na akordeonie

Kacper Zaworski uczeń klasy VI, ale także III klasy cyklu 4-letniego szkoły muzycznej bytowskiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku w tym roku szkolnym wziął już udział w konkursach akordeonowych regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Z każdego wrócił z wysoką nagrodą:
24 listopada 2024 r. odbyły się Słupeckie Spotkania Muzyczne o randze ogólnopolskiej, na których Kacper został laureatem.
20 marca 2024r. zdobył III miejsce w Kaszubskich Spotkaniach Akordeonowych w Kościerzynie.
31.03.2024r. wziął udział w II Międzyszkolnym Konkursie „Bach na Akordeonie” w Opolu, gdzie zdobył złoty medal.
W dniach 10-12 kwietnia wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy zdobywając tam wyróżnienie. To konkurs bardzo wysokiej rangi, pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.
W dniach 19-20 kwietnia odbył się konkurs Międzynarodowy „Ascoltate” na Litwie w formie online. Kacper został tam wysoko oceniony zdobywając zaszczytne pierwsze miejsce.
Również w kwietniu odbył kolejny konkurs online „Concord of Sounds” na Łotwie, na którym Kacper zdobył 2 miejsce.
Dnia 23 maja 2024 r. w Chojnicach Kacper zajął drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Klasyka w rozrywce – rozrywka w klasyce”.
Gry na akordeonie uczy się pod okiem pana Pawła Adama Nowaka. Na konkursach w jury zasiadają profesorzy z różnych akademii muzycznych w Polsce. Występy przed publicznością, jurorami wiążą się oczywiście z dużym przeżyciem, tremą. Natomiast emocje, towarzyszące mu podczas konkursów, nie paraliżują Kacpra czego odzwierciedleniem są jego sukcesy.

Gratulujemy i cieszymy się z Kacpra sukcesów!

GALERIA