Przeskocz do treści

Święto Niepodległości

Spotkaliśmy się dzisiaj na apelu w związku z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy apel, aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski i dla nas daty i wydarzenia historyczne. Złożyliśmy hołd wdzięczności tym co zmarli za Ojczyznę. Podziękowaliśmy za to, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość, za wolność , za polską mowę w szkole, za to, że tylko z kart historii poznajemy dziś niewolę. Była to piękna lekcja historii dla dzieci i młodzieży szkolnej, którą przygotowała klasa VII i III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców, pani Jadwigi Bulczak i pani Barbary Paszylk. Uroczystość uświetnił chór szkolny pod opieka pana Edmunda Gala, który zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych przy akompaniamencie instrumentów. Prawdziwy pokaz zaprezentowali uczniowie klasy III szkoły podstawowej, był to piękny i trudny układ taneczny z polską flagą. Uczniowie, nauczyciele i goście podziękowali trzecioklasistom gromkimi brawami. Na uroczystości szczególnie wyróżniały się przedszkolaki, które dumnie prezentowały przez siebie przygotowane flagi państwowe. Pani dyrektor Renata Węsierska skierowała do młodzieży szkolnej kilka słów na temat wartości patriotycznych jakie powinniśmy w sobie pielęgnować i na koniec poprosiła uczniów klasy trzeciej, aby jeszcze raz uradowali nasze oczy i serca pięknym tańcem z barwami naszej Ojczyzny.

GALERIA