Przeskocz do treści

Projekt „Szachy w szkole 2018”

W dniu 28 sierpnia 2018 r. od godz. 10:00 w Zespole Szkół w Mściszewicach odbyły się kolejne, letnie zajęcia szachowe realizowane w ramach projektu "Szachy w szkole 2018" organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice, w ramach zadania publicznego finansowanego przez Powiat Kartuski i Gminę Sulęczyno.
W dniu dzisiejszym w zajęciach tych brało udział 5 drużyn z trzech szkół:
- Zespół Szkół w Skorzewie - opiekun Jordan Szulist,
- Szkoła Podstawowa w Klukowej Hucie - opiekun Paulina Reclaw,
- Zespół Szkół w Mściszewicach - opiekun Andrzej Literski.
Każda drużyna rozegrała po 4 partie, w wyniku których najlepszą okazała się drużyna chłopców ze Mściszewic, kolejną - drużyna chłopców ze Skorzewa, trzecie miejsce zajęły dziewczęta ze szkoły w Mściszewicach, czwarte miejsce chłopcy ze szkoły w Klukowej Hucie, natomiast piąte druga drużyna chłopców ze Skorzewa.
Podczas turnieju uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek w formie cukierków ciastek, napojów i lodów. Na koniec rozgrywek dla każdego ucznia przygotowano drobną nagrodę rozdane przez Prezesa Stefana Karcz, Skarbnik Stowarzyszenia Beatę Las, nauczycieli: Honoratę Wrycza i Grażynę Jank, oraz trenera KS Skorzewo Jordana Szulist.

Dzisiejsze letnie zajęcia związane z grą w szachy mogły się odbyć na nowo powstałej szachownicy o wymiarach 5m x 5m i użyciu figur konstrukcji drewnianej o wysokości od 50 cm do 80 cm. Należy podkreślić, że figury te zostały ufundowane przez miejscowych przedsiębiorców Joannę i Zygmunta OLSZEWSKICH. Dyrektor ZS w Mściszewicach Renata Węsierska wraz z Zarządem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice składają serdeczne podziękowania za ten prezent dla uczniów miejscowej szkoły. W ramach projektu pragniemy wspierać działania wychowawcze, edukacyjne, promujące wartości i postawy społecznie pożyteczne poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z nauki gry w szachy połączone z zabawą edukacyjną dla mieszkańców powiatu Kartuskiego- uczniów z trzech szkół, każdej z innej gminy tj. Sulęczyno, Stężyca i Sierakowice.

Zadanie to zostanie zakończone „Otwartym Turniejem Szachowym” w dniu 9 grudnia 2018 r, na który już dziś zapraszamy.

GALERIA