Przeskocz do treści

TURNIEJ MATEMATYCZNY mPOTĘGA MATdziałacze! – podsumowanie Programu mPotęga

Od 1 września 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku realizowaliśmy w naszej szkole Projekt mPotęga pod nazwą

MATdziałace!

We wrześniu byliśmy Mastplastkami! Między innymi poznawaliśmy zasady efektywnej nauki poprzez ćwiczenia praktyczne np. nauka w hałasie, nauka w ciszy, trenowanie pamięci i koncentracji, robienie map myśli z działów matematyki oraz rozwiązywaliśmy zadania.
W miesiącu październiku byliśmy MATgraczami! Graliśmy w gry rozwijające logiczne myślenie.
W Listopadzie byliśmy MATkonstruktorami! Musieliśmy wykonać zadania konstrukcyjne według podanej instrukcji.
W grudniu byliśmy MATzadaniowcami! Rozwiązywaliśmy zadania różnego typu.

19 stycznia spotkaliśmy się aby sprawdzić swoją wiedzę ogólną z matematyki w drodze turnieju. Zgłosiło się dziewięć drużyn. Każda drużyna po kolei losowała pytanie z puli pytań. Na podanie poprawnej odpowiedzi mieli maksymalnie minutę. Czas odmierzała przygotowana na stoliku klepsydra. Zdobyte punkty były zapisywane na tablicy sumującej punkty. Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 8 punktów, po jednym za każdą poprawną odpowiedź. Były nagrody ufundowane przez Fundację mBanku i dyplomy.

Wyniki:
I miejsce: Kornelia Kropidłowska i Olga Grenz
II miejsce: Klaudia Las i Oliwia Las
II miejsce: Hubert Cybula i Ksawery Cybula
III miejsce: Karol Gojtowski i Miłosz Jażdzewski.

Gratulujemy zwycięzcom!

GALERIA