Przeskocz do treści

Turniej „Z Einsteinem w przyszłość” – cz. 2 w ramach Projektu mPotęga

W piątkowe popołudnie uczniowie klasy VII, VIIIa i VIIIb, uczestnicy Programu mPotęga z "Einsteinem w przyszłość" zmagali się z zadaniami matematycznymi, które wcześniej przerobili na zajęciach mPotęgi z nauczycielami matematyki. Jak zawsze turniej wzbudził wiele pozytywnych emocji. Uczniowie musieli sobie poradzić z zadaniami dotyczącymi twierdzenia Pitagorasa, działaniami na potęgach i pierwiastkach, polem i objętością sześcianu oraz ciekawostkami z poleconej strony internetowej. Grupy konkursowe zostały dobrane w drodze losowania. Każdy uczestnik na początek mógł do puli punktów grupy dodać swoje Einsteiny, które zdobył na zajęciach poznawczych. Dla wszystkich na koniec czekały dyplomy i nagrody ufundowane przez Fundację mBanku.

GALERIA