Przeskocz do treści

Tydzień Życzliwości i kultury słowa

Od 21 do 25 listopada w naszej szkole odbył się Tydzień Życzliwości i kultury słowa. Jego celem było uwrażliwienie uczniów na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
Przesłanie akcji to -

Bądźmy życzliwi i kulturalni codziennie, a nie tylko od święta!

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Nie zapominajmy o kulturze słowa, którą od najmłodszych lat zaszczepiają nam rodzice, dziadkowie i nauczyciele. To w jaki sposób się wypowiadamy świadczy o nas samych.
Dzień 1 - 21.11.22 r.
• Dzień NIEBIESKI cała społeczność szkolna ubrała się na NIEBIESKO. Tego dnia obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
• Przy wejściu do szkoły uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły otrzymali serduszko z miłym słowem.
• Na holu postawiono „Skrzynkę Życzliwości” - uczniowie mogli do niej wrzucać przez cały tydzień zaadresowane listy ze słowami życzliwości, wsparcia, wyrazami sympatii.
Dzień 2 – 22.11.22 r.
• Klasy IV-VIII brały udział w konkursie na najciekawszą gazetkę nt. Życzliwości i kultury słowa.
• Na szkolnych gazetkach zawisły „zrywki” z miłymi zwrotami, którymi można było obdarować kogoś bliskiego, albo zabrać dla siebie.
Dzień 3 – 23.11.22 r.
• klasy I-III przygotowały plakat na temat „Życzliwość i Kultura Słowa”.
• klasa III przygotowuje kiermasz słodkości, na pysznych wypiekach przygotowanych przez rodziców znalazły się karteczki z miłym słowem.
Dzień 4 – 24.11.22 r.
• klasy I-III wykonały w domu, wspólnie z rodzicami, DŁOŃ PRZYJAŹNI dla wylosowanej koleżanki/kolegi, a następnie wręczyli ją sobie nawzajem.
Dzień 5 – 26.11.22 r. Tego dnia organizatorzy akcji – p. Anna Bronk, p. Tamara Walczak- Lubińska i p. Anna Wica przeprowadziły apel z udziałem całej szkoły podstawowej podczas którego odbył się:
- Finał plebiscytu na: Miss i Mistera Życzliwości. Zaszczytny tytuł Miss w kategorii klas I-III zdobyła Alicja Wolska z klasy I, a Missterem został Robert Jóskowski z kl. II, natomiast w klasach IV-VIII Miss została Joanna Węsierska oraz Missterem Aleksander Jóskowski z kl. VIII.
- Przedstawienia wcześniej wylosowanych haseł przez klasy IV-VIII, w tym konkursie I miejsce otrzymała klasa 6 za przedstawienie „Wolontariat”; II miejsce za prezentację „Koleżeństwo i przyjaźń” otrzymała kl. 7, natomiast III miejsce za prezentację „Życzliwość” otrzymała kl. VIII.
- W konkursie na najlepszy plakat zwyciężyła klasa 3, II miejsce otrzymała klasa 1, natomiast III miejsce zdobyła klasa 3.
- W konkursie na najciekawszą gazetkę zwycięzcami byli uczniowie kl. 4, II miejsce zdobyli uczniowie kl. V, a III miejsce klasa VII.
Nie zabrakło również wystąpienia pani Dyrektor, która skierowała wiele ciepłych słów do swoich uczniów i nauczycieli. Za wszystkie konkursy uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody, które ufundowała Rada Rodziców, za które bardzo dziękujemy!

GALERIA