Przeskocz do treści

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I KULTURY SŁOWA

20 listopada 2023r. w naszej szkole rozpoczął się TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I KULTURY SŁOWA.
1 dzień (20 listopada)
Tego dnia przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA dlatego w geście solidarności z dziećmi całego świata cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko. Włączyliśmy się do akcji UNICEF #WorldChildrensDay oraz #unicefpoland.Tego dnia na hali sportowej odbył się krótki apel. Uczniowie klas I_III przygotowali buźki/ emotikonki z uśmiechami, zadowolonymi minkami. Wesołe buźki rozwiesiliśmy na terenie szkoły. W bibliotece były zrywki z miłym zwrotem, który można było zabrać na poprawę humoru swojego lub innych osób. Na szkolnym holu zawisła tablica z napisem "Zatrzymaj się kolego, napisz coś miłego" - na tablicy można było zapisać miłą informacją dla innych.
2 dzień (21 listopada)
Uczniowie klas IV-VI przygotowali hasła związane z tolerancją i życzliwością, które przykleili do kolorowego serca (format A2). Następnie każda klasa przywiesiła swoje prace na drzwiach sal lekcyjnych. Odbyła się też LOTERIA FANTOWA, za pozyskane pieniądze zostały zakupione nagrody i słodkości dla dzieci.
3 dzień (22 listopada)
Uczniowie klas VII-VIII pod opieką p. Ani Bronk i p. Ani Wica wzięli udział w SZKOLNEJ GRZE - "Na tropie życzliwości". Zadanie polegało na odszukaniu wyrazów składających się na hasło, ukrytych w różnych zakamarkach szkoły. Hasło należało ułożyć z rozsypanki wyrazowej, przygotować plakat na bazie ułożonego hasła, a następnie je omówić na forum.
4 Dzień (23 listopada)
Tego dnia rozstrzygnięto wcześniej ogłoszony KONKURS literacki dla uczniów klas 3-8 na wiersz lub opowiadanie o pomaganiu. Zwycięscy zaprezentowali swoje dzieła na apelu podsumowującym w piątek. We wszystkich klasach odbyły się LEKCJE WYCHOWAWCZE związane z naszym tygodniem.
5 Dzień (24 listopada)
Tego dnia odbyła się akcja czytania bajek młodszym uczniom przez starszych. CAŁA SZKOŁA PRZEBRAŁA SIĘ ZA POSTACI Z BAJEK. Wszyscy przebrani w tym dniu byli zwolnieni z pytania i kartkówek!
Na APELU PODSUMOWUJĄCYM wręczono nagrody MISS I MISTEROM ŻYCZLIWOŚCI oraz za zdobyte miejsca w KONKURSIE LITERACKIM.

WYNIKI:
Miss Życzliwości W kategorii I-IV
Alicja Wolska
Miss Życzliwości W kategorii V-VIII
Paulina Stencel
Mister Życzliwości W kategorii I-IV
Patryk Jank
Mister Życzliwości W kategorii V-VIII
Hubert Cybula

KONKURS LITERACKI
I miejsce
Zuzanna Treder
II miejsce
Patryk Jank, Jan Walkusz
III miejsce
Mikołaj Wolski, Aleksandra Wrońska

Gratulujemy!


GALERIA