Przeskocz do treści

Udział w akcji „Szkoła do Hymnu” – ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

"– Hymn narodowy to jest rzeczywiście symbol naszej państwowości i symbol naszej niepodległości. Symbol naszej suwerenności, ale on także przypomina, że oprócz wdzięczności mamy również obowiązki. Mamy obowiązek dbać o tę niepodległość, o tę suwerenność. Dbać o to, żebyśmy my, ale także następne, pokolenia mogły cieszyć się niepodległą Ojczyzną"
te słowa powiedział minister Przemysław Czarnek, który uczestniczył w akcji „Szkoła do hymnu” w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.
My też śpiewaliśmy o 11.11 hymn narodowy z wielką dumą i radością wdzięczni naszym przodkom za odzyskanie niepodległości. Z uwagi na trwającą epidemię COVID-19 MEN zachęcało do śpiewania hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W naszej szkole każda klasa pod opieką nauczyciela z wielką powagą i dumą o 11:11 zaśpiewała hymn państwowy, Mazurek Dąbrowskiego.
Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

GALERIA