Przeskocz do treści

Uroczysta Msza św. z okazji setnej rocznicy urodzin ks. Antoniego Peplińskiego

Dnia 26.04.2018 r. uczestniczyliśmy w uroczystej Mszay św. z okazji setnej rocznicy urodzin ks. Antoniego Peplińskiego oraz spotkaliśmy się w szkole z gośćmi, nauczycielami i uczniami z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Kamienicy Szlacheckiej, której Patronem jest ks. Antoni Pepliński. Goście, nauczyciele i uczniowie z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej przybyli na cześć swojego Patrona ks. Antoniego Peplińskiego na uroczystą Mszę św. do naszej parafii. Wraz z nimi przybyli też znakomici goście ks. Kanonik Zbigniew Kulwikowski, który wygłosił wymowne kazanie, ks. Tadeusz Łącki, pan Jaromir Szroeder, pani Wanda Lew - Kiedrowska, panie ze Stowarzyszenia Kaszubianki. Na grobie ks. Antoniego Peplińskiego złożyli w hołdzie kwiaty i zapalili znicze. Pani dyrektor Renata Węsierska podarowała szkole z Kamienicy Szlacheckiej portret ks. Antoniego wykonany przez nauczyciela naszej szkoły pana Edmunda Gala. Po Mszy św. wszyscy udali się do naszej szkoły na poczęstunek, m.in. grochówkę przygotowaną przez pana Jana Wiczkowskiego. Był to dla wszystkich bardzo uroczysty dzień.

GALERIA