Przeskocz do treści

Uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

Dnia 20 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściszewicach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział: pani Dyrektor Renata Węsierska, ks. Proboszcz Marek Labudda, wychowawczyni klasy pani Barbara Paszylk oraz pani Tamara Walczak-Lubińska,
Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze, piosenki oraz zagadki. Akademię prowadzili uczniowie klasy VII: Joanna Węsierska i Dawid Brylowski.
Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia i czytelnika. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała pani Dyrektor. W końcowej części uroczystości ksiądz Proboszcz poświęcił również najmłodszym uczniom plecaki.
Następnie dzieciom zostały rozdane pamiątki, dyplomy, książeczki do samodzielnego czytania oraz książeczki SKO.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek w świetlicy szkolnej.
Z pewnością pierwszaki ten ważny dla nich dzień zapamiętają bardzo długo...

GALERIA