Przeskocz do treści

Uroczystość pożegnania klasy ósmej i trzeciej gimnazjum

W godzinach popołudniowych 18 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klasy ósmej i trzeciej gimnazjum. Edukację zakończyli ostatni gimnazjaliści i pierwsi uczniowie klas ósmych.
Uczniowie klas ósmych i trzecich są historycznym rocznikiem - klasy trzecie kończą erę gimnazjum, a ósmoklasiści pierwszym rocznikiem, który po 20-letniej przerwie znowu otworzył ośmioklasowe szkoły podstawowe.
Podczas uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie przez uczniów klasy ósmej sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściszewicach uczniom klasy siódmej.
Klasa siódma złożyła przyżeczenie:

„ My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściszewicach będziemy służyć Ojczyźnie naszej Rzeczpospolitej Polskiej rzetelna nauką, pracą i wzorowym zachowaniem
-ŚLUBUJEMY
Dbać o dobre imię szkoły, szanować kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły
-ŚLUBUJEMY
Solidnie wypełniać obowiązki ucznia
-ŚLUBUJEMY
Godnie reprezentować naszą szkołę wszystkimi swoimi umiejętnościami, talentami i wytrwałą pracą
-ŚLUBUJEMY
Wcielać w życie naukę naszego patrona, Jana Pawła II, a wartości zaszczepione przez Niego
w naszych sercach uczynić drogowskazem życiowym
-ŚLUBUJEMY

Klasa trzecia gimnazjum uroczyście odłożyła sztandar Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II do pamiątkowej gabloty, która zostanie umieszczona w holu szkoły.

Były podziękowania, wyróżnienia i nagrody dla najlepszych.
Nagrodę Wójta Gminy Sulęczyno dla najlepszego gimnazjalisty otrzymał
Mateusz Las za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i pracę na rzecz klasy i szkoły. Nagrodę dla najlepszej absolwentki szkoły podstawowej otrzymała Agata Dera za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i pracę na rzecz klasy i szkoły.
Odpowiednio nagrody Dyrektora Szkoły
Weronika Kankowska i Monika Pałubicka.

Gratulujemy!

Drodzy Absolwenci!

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte
w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze
dla bycia prawdziwym człowiekiem.

GALERIA