Przeskocz do treści

Uroczysty koncert Zespołu Galicia z Ukrainy połączony z występem uczniów z okazji Święta Niepodległości w kościele parafialnym

Z okazji Święta Niepodległości nasza szkoła zorganizowała uroczystą akademię w kościele parafialnym oraz pięknie przystroiła szkołę. Na placu pamięci narodowej społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, Mazurek Dąbrowskiego. Na początku akademii młodzież naszej szkoły zaprezentowała krótką lekcję historii z tamtych czasów. Następnie mieliśmy okazję posłuchać gry na bandurze, skrzypcach i akordeonie, pięknie brzmiących instrumentów i śpiewu na głosy zespołu ze Lwowa Galicia Folk Band, który gościliśmy po raz drugi. Zespół zaprezentował przepiękny patriotyczny repertuar z okazji naszego Święta Niepodległości. W swoim repertuarze ma piosenki ludowe, nowoczesne aranżacje znanych utworów, muzykę klasyczną , arie operowe i pieśni religijne. Mieliśmy okazję posłuchać tych pieśni oraz gry na instrumentach w kościele parafialnym, gdzie akustyka była idealna. Występy są pełne radości, uśmiechu, wzruszeń oraz pozytywnej energii. W trakcie swojego występu przybliżali uczniom historię związaną z niepodległością Polski. Zespół występował w wielu krajach Europy i ma na swoim koncie liczne nagrania płytowe. Pani Dyrektor zacytowała w swoim wystąpieniu z tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II - naszego Patrona. Te słowa wyrażają wszystko...

"Strzeżcie ojczyzny jak strzegły jej pokolenia, które przed nami żyły, strzeżcie, gdyż ktoś obcy, może jedynie na nowo nas zniewolić. Ta ziemia droga była tym, którzy za nią oddawali swe życie. Jesteśmy im winni pamięci i trwania, że Słowianin zawsze ojczyznę kocha nad życie."

/Jan Paweł II/

Musimy pamiętać o tym, jaka była cena niepodległości i jaka była cena wolności.

GALERIA