Przeskocz do treści

V edycja konkursu „Do Hymnu”

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.
Konkurs „Do Hymnu” jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości
o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Do tej pory w czterech edycjach konkursu wzięło udział łącznie niemal 154 tysięcy uczniów z ok. 854 szkół (I edycja: ok. 64 tys. uczniów i blisko 300 szkół, II edycja – 46 tys. uczniów z 250 szkół, III edycja – 18 tysięcy uczniów ze 136 szkół, IV edycja – 24 tys. uczniów z 174 szkół).

Nasza szkoła wysłała zgłoszenie i zakwalifikowała się jako jedna z 300 szkół w Polsce i jako jedna z 10 szkół z województwa pomorskiego do V edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „DO HYMNU”. 27 października odbyło się przesłuchanie konkursowe do V edycji konkursu ogólnopolskiego dla szkół podstawowych Do Hymnu!, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do szkoły przybyła komisja konkursowa: prof. Aleksandra Grucza-Rogalska i prof. Roman Grucza. W tym wielkim wydarzeniu wzięli udział: Wójt Gminy Sulęczyno p. Bernard Grucza, Sekretarz Gminy Sulęczyno p. Dorota Goitowska, ks. Proboszcz Marek Labbuda, p. sołtys Maria Stencel, ponadto przybyli przedstawiciele służb mundurowych, radni gminy, członkinie KGW w Mściszewicach. Wszystkich gości serdecznie przywitała p. Dyrektor Renata Węsierska.

Do konkursu uczniów przygotowała p. Agnieszka Zaworska. Dziękujemy.

Dla uświetnienia tego wydarzenia Kacper Zaworski, uczeń klasy V zaprezentował swój wielki talent, zagrał na akordeonie oraz uczniowie klasy ósmej pod opieką p. Barbary Paszylk i p. Jadwigi Bulczak zaprezentowali układ taneczny z flagą.

Ważne terminy:

Przesłuchania konkursowe: od 3 października do 25 listopada 2022 r. Ogłoszenie wyników: do 30 listopada 2022 r.

GALERIA