Przeskocz do treści

V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno”

W dniu 24 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się
V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno 2018". Koordynatorem konkursu była pani Wanda Chmurzyńska. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klasy trzeciej SP z następujących szkół:

SP Brodnica Górna,
SP Stężyca,
SP Gołubie,
SP Podjazy,
SP Parchowo,
SP Łyśniewo Sierakowickie,
SP Gowidlino,
Sp Sulęczyno,
SP Szymbark,
i SP Mściszewice.

Na wstępie pani dyrektor Renata Węsierska serdecznie przywitała wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Przewodniczącą komisji konkursowej została pani Edyta Knitter-Klasa. Dzieci pisały dyktando i wypełniały karty pracy.

Mistrzem V Miedzyszkolnego Konkursu Ortograficznego
"O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno 2018" została uczennica SP w Sulęczynie Maja Tarasiewicz, którą przygotowywała pani Kamila Gołąbek.
II miejsce zajął uczeń Karol Kuśmierski z ZKiW w Klukowej Hucie,
III miejsce otrzymała uczennica Izabela Pobłocka z ZKiW w Stężycy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowei dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczali : pani dyrektor Renata Węsierska, pan Wójt Bernard Grucza i dyrektor GOK-u Sulęczyno pan Zbigniew Zarzycki.
Na wszystkich po zmaganiach konkursowych czekał słodki poczęstunek m.in. pyszne drożdżówki upieczone przez panią sołtys Marię Stencel.
Za te wypieki serdecznie dziękujemy.
Do zobaczenia za rok!

GALERIA